HAKKIMDA

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Çanakkale Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Başkent Üniversitesinde 1 sene boyunca klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak çalıştı. Özel transplantasyon diyetisyeni olarak Prof Dr Mehmet Haberal ile aktif olarak çalıştı.


2001-2004 yıllarında Yeditepe Üniversitesi İngilizce işletme MBA programı Healthcare Management Track (Sağlık Yönetimi Toplum Sağlığı) konusunda bilim uzmanlığı masterı yaptı. Hacettepe Üniversitesinde sporcu beslenmesi üzerine eğitimler almış, lisans su sporları üzerine beslenme konusunda hazırlamıştır.


1999-2004 yılları arasında VKV Amerikan Hastanesinde Klinik Diyetisyen olarak çalıştı. Bu çalışma süreleri içinde sağlıklı beslenmenin bir koruyucu sağlık hizmeti olduğunu düşünen Ayşegül Bahar, toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla birçok halka açık eğitimler vermeye başlamış, ulusal ve uluslararası beslenme bilimleri araştırmaları yapmıştır. Amerikan Hastanesi Endokrinoji  Bölümü doktorları ile multidisipliner çalışmış ve araştırmalarda bulunmuşlardır.


Halen çeşitli kurum ve kuruluşlarda beslenme danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir. 2003 yılından bu yana  İstanbul’da Slimcity Beslenme Danışmanlığı Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir. Slimcity Sağlıklı Beslenme Merkezinin kurucusu olan Bahar 2003- 2004 yılları arasında Sculpture Therapy Center da beslenme danışmanlığı yapmıştır.


Ayşegül Bahar anne bebek dergisinde köşe yazarlığı, milliyet.com.tr de bebe-çocuk bölümü yetkili beslenme danışmanı ve yazarıdır.


Bireysel çalışmalarının yanı sıra kurumsal beslenme danışmanlığının iş performansı ve koruyucu sağlık hizmeti olarak önemsemesi sebebiyle bu mantığı benimsetmek adına çeşitli kurumlarda kurumsal danışmanlık veya ürün danışmanlıkları vermektedir.


Toplum bilinçlenmesine verdiği önem nedeniyle aynı zamanda dernek çalışmalarında bulunmakta ve halen Pozitif Yaşam Derneğinin beslenme danışmanlığını gönüllü olarak sürdürmektedir. Dernek bünyesinde ve toplumsal seminerlerde konuşmacı olarak seminerler vermektedir.


Ayşegül BAHAR Türkiye Diyetisyenler Derneği, Hacettepe Mezunlar Derneği, Diyabet Obezite ve Beslenme Derneği üyesi, Amerikan Diyetisyenler Derneği üyesi, Pozitif Yasam Derneği gönüllüsüdür.
02123433818

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...